1. Jak można zapisać się na kurs?
Zapisu dokonujemy wypełniając formularz zgłoszeniowy. Dopasowanie kursu oraz grupy zaawansowania następuje po rozmowie telefonicznej z nauczycielem.
2. Czy można dołączyć do trwającego kursu?
Tak, można dołączyć do trwającego kursu. Dopasowanie grupy zaawansowania następuje po rozmowie telefonicznej z nauczycielem.
3. Ile trwają jedne zajęcia i jak często się one odbywają?
Czas trwania zajęć jest zależny od wieku uczniów (dzieci w wieku przedszkolnym - 40 minut, uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej - 60 minut, starsi uczniowe - 90 minut).
W miesiącu zaplanowane są 3-4 spotkania. Szczegółowy terminarz zajęć jest udostępniony na stronie grupy. Zajęcia grupowe odbywają się w weekendy między 10:00 a 15:30 lub w tygodniu między 16:00 a 20:00.
4. Czy zajęcia odbywają się online czy stacjonarnie?
Mamy grupy prowadzone w całości online oraz grupy stacjonarne (Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Łódź, Gdańsk).
W zależności od preferencji, uczniowie wybierają formę zajęć. Od 5 lat prowadzimy zajęcia online, udało nam się w tym czasie wypracować efektywne metody nauki.
5. Jak liczne są grupy i czy jest możliwość zadawania pytań w trakcie zajęć?
Grupy liczą 8-12 uczniów, co pozwala zachować kameralność grupy i stworzyć przestrzeń do swobodnego zadawania pytań. Istnieje również możliwość zadawania pytań pomiędzy zajęciami na dedykowanym czacie grupy.
6. Jaki jest koszt zajęć i jak można dokonać płatności?
Koszt zajęć jest zależny od grupy:
-
45-minutowa lekcja Kreatywnego Myślenia, kursu maturalnego i kursu matematyki olimpijskiej to koszt 45 złotych,
-
45-minutowa lekcja programowania to koszt 50 złotych,
-
40-minutowa lekcja kursu dla przedszkolaków to koszt 60 złotych,
-
60-minutowa lekcja kursu dla klas 1-3 szkoły podstawowej to 80 złotych.
Płatności są miesięczne, dokonywane przelewem. Miesięczna opłata zależy od liczby zaplanowanych spotkań. Dla młodszych uczniów (do klasy 3.) planujemy średnio 3 lekcje miesięcznie, co daje miesięczny koszt 180-240 złotych. Dla uczniów starszych planujemy średnio 6 lekcji miesięcznie, co daje miesięczny koszt 270-300 złotych.
7. W jakim wieku są przyjmowani uczniowie na kursy?
Pracujemy z uczniami w wieku 5-19 lat. Dla najmłodszych (do 3. klasy) mamy ofertę zajęć rozwijających kreatywność, logiczne myślenie, umiejętności matematyczne. Jest to świetne przygotowanie do nauki programowania lub matematyki. Uczniom klas 4-5 proponujemy zajęcia Kreatywnego Myślenia z elementami programowania lub regularny kurs programowania (jeśli uczniowie są już gotowi). Starszym uczniom rekomendujemy kursy programowania.
8. Do jakich konkursów przygotowują zajęcia?
Uczniów szkół podstawowych przygotowujemy do udziału w konkursach takich jak:
-
Olimpiada Informatyczna Juniorów (OIJ),
-
konkurs LOGIA,
-
Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ),
-
Od Algorytmu do programu,
-
AleMózgi!
Uczniów szkół średnich przygotowujemy do udziału w takich konkursach jak:
-
Olimpiada Informatyczna (OI),
-
Olimpiada Sztucznej Inteligencji (OAI).
9. Jakie narzędzia wykorzystujemy podczas zajęć?
Do udziału w zajęciach wystarczy komputer z dostępem do internetu. Zajęcia odbywają się za pomocą Zooma. Komunikator Slack wykorzystujemy do bieżącej komunikacji i przechowywania notatek. W trakcie zajęć korzystamy również z wirtualnej tablicy. Na pierwszych zajęciach pokazujemy jak zainstalować i skonfigurować środowisko pracy na własnym komputerze.
10. Co w przypadku nieobecności na zajęciach?
Zazwyczaj istnieje możliwość odrobienia zajęć z inną grupą. Zachęcamy również do zapoznania się z notatkami z zajęć i bezpośredniego kontaktu z nauczycielem. Zajęcia online nie są nagrywane.
11. Czy przygotowujecie do matury rozszerzonej z informatyki?
Od 2015 r. matura z informatyki odbywa się tylko na poziomie rozszerzonym. Prowadzimy kursy przygotowujące do matury rozszerzonej z informatyki.
12. Czy prowadzicie zajęcia indywidualne?
Tak, prowadzimy zajęcia indywidualne online. Jest to najbardziej spersonalizowana i dostosowana do potrzeb ucznia forma nauki. Koszt zajęć to 280 zł za spotkanie około 55 minut.