top of page

1. Jak można zapisać się na kurs?

Zapisu dokonujemy wypełniając formularz zgłoszeniowy. Dopasowanie kursu oraz grupy zaawansowania następuje po rozmowie telefonicznej z nauczycielem.

2. Czy można dołączyć do trwającego kursu? 

Tak, można dołączyć do trwającego kursu. Dopasowanie grupy zaawansowania następuje po rozmowie telefonicznej z nauczycielem.

3. Ile trwają jedne zajęcia i jak często się one odbywają?

Zajęcia trwają 90 minut (dwie godziny lekcyjne), zwykle odbywają się 3-4 spotkania w miesiącu.

Szczegółowy terminarz zajęć jest udostępniony na stronie grupy. Zajęcia grupowe odbywają się w weekendy między 10:00 a 18:00 lub w tygodniu między 17:00 a 20:00.

4. Czy zajęcia odbywają się online czy stacjonarnie?

Mamy grupy prowadzone w całości online oraz grupy stacjonarne. W zależności od preferencji, uczniowie wybierają formę zajęć. Od 4 lat prowadzimy zajęcia online, udało nam się w tym czasie wypracować efektywne metody nauki.

5. Jak liczne są grupy i czy jest możliwość zadawania pytań w trakcie zajęć?

Grupy liczą 8-12 uczniów, co pozwala zachować kameralność grupy i stworzyć przestrzeń do swobodnego zadawania pytań. Istnieje również możliwość zadawania pytań pomiędzy zajęciami na dedykowanym czacie grupy.

6. Jaki jest koszt zajęć i jak można dokonać płatności?

Koszt zajęć z programowania oraz kursu Kreatywnego Myślenia wynosi 45 zł za godzinę lekcyjną. Natomiast kurs maturalny to koszt 40 zł za godzinę lekcyjną. Płatności są miesięczne, dokonywane przelewem. Całkowita kwota zależy od liczby zaplanowanych spotkań. Zwykle jest to 6 godzin lekcyjnych w miesiącu, co daje miesięczny koszt 240-270 zł w zależności od kursu.

7. W jakim wieku są przyjmowani uczniowie na kursy?

Pracujemy z uczniami w wieku 9-19 lat. Najmłodszym uczniom (w wieku 9-12 lat) proponujemy kurs Kreatywnego Myślenia z elementami programowania lub kurs programowania w Minecraft. W przypadku osób młodszych przeprowadzamy dodatkową rozmowę, po której wspólnie z Uczniem i Rodzicami podejmujemy decyzję o rozpoczęciu nauki.

8. Do jakich konkursów przygotowują zajęcia?

Uczniów szkół podstawowych przygotowujemy do udziału w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów, konkursie LOGIA oraz Olimpiadzie Matematycznej Juniorów. Uczniów szkół średnich przygotowujemy do udziału w Olimpiadzie Informatycznej.

9. Jakie narzędzia wykorzystujemy podczas zajęć?

Do udziału w zajęciach wystarczy komputer z dostępem do internetu. Zajęcia odbywają się za pomocą Zooma. Komunikator Discord wykorzystujemy do bieżącej komunikacji i przechowywania notatek. W trakcie zajęć korzystamy również z wirtualnej tablicy. Na pierwszych zajęciach pokazujemy jak zainstalować i skonfigurować środowisko pracy na własnym komputerze.

10. Co w przypadku nieobecności na zajęciach?

Zazwyczaj istnieje możliwość odrobienia zajęć z inną grupą. Zachęcamy również do zapoznania się z notatkami z zajęć i bezpośredniego kontaktu z nauczycielem. Zajęcia online nie są nagrywane.​​

11. Czy przygotowujecie do matury rozszerzonej z informatyki?

Prowadzimy kursy przygotowujące do matury rozszerzonej z informatyki.

12. Czy prowadzicie zajęcia indywidualne?

Tak, prowadzimy zajęcia indywidualne online. Jest to najbardziej spersonalizowana i dostosowana do potrzeb ucznia forma nauki. Koszt zajęć to 280 zł za 50-55 minut.

bottom of page