top of page

Podręcznik ,,Zaprzyjaźnij się z algorytmami''

O książce

Jestem autorem podręcznika ,,Zaprzyjaźnij się z algorytmami”, wydanego przez PWN, który zawiera opis podstawowych i najważniejszych technik algorytmicznych oraz struktur danych. Materiał został uporządkowany w osiemnaście rozdziałów. Do każdego tematu wyselekcjonowano zadania o zróżnicowanym poziomie trudności odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych uczniów. Książka może być również materiałem dydaktycznym dla nauczycieli szkół podstawowych i średnich.
 

Polecenia

Książka Jacka Tomasiewicza jest znakomitym wprowadzeniem w świat algorytmów i programowania dla początkujących i średnio zaawansowanych, którzy chcą osiągnąć mistrzostwo w najbardziej podstawowym dziale informatyki, jakim jest algorytmika.

prof. Krzysztof Diks

ksiazka.png

Autor, opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu w pracy z młodzieżą, w przystępny sposób wyjaśnia poruszane tematy i do każdego z nich proponuje praktyczne zadania do samodzielnego rozwiązania.

dr Tomasz Idziaszek

Za największy atut książki uważam dobór zadań, które są niebanalne, mają zróżnicowany poziom trudności, a przy tym wciąż są odpowiednie dla początkujących i średnio zaawansowanych uczniów.

dr Jakub Radoszewski

Jeżeli jesteś studentem rozpoczynającym studia informatyczne lub uczniem liceum, który przygotowuje się do konkursów programistycznych, to jest to książka dla Ciebie.

dr Marcin Kubica

plakat.png

Kupno książki

Książka dostępna jest w księgarniach lub można ją zamówić online w internetowym sklepie PWN.

Do pobrania

bottom of page