top of page

Kursy programowania dla dzieci i młodzieży

Programowanie cieszy się ostatnimi czasy ogromną popularnością – i to także wśród dzieci i młodzieży! Nic dziwnego, samodzielne programowanie gier czy aplikacji brzmi kusząco. Dlatego w Szkole Programowania Jacek Tomasiewicz przygotowaliśmy szeroką gamę kursów kodowania przeznaczonych dla różnych grup wiekowych – od szkoleń dla najmłodszych dzieci wprowadzających w świat programowania poprzez zabawę, przez kursy dla młodzieży mającej już utrwalone podstawy, aż po zajęcia przygotowujące do olimpiad. W dodatku nasze kursy dostępne są stacjonarnie lub online. Zachęcamy do poznania całej naszej oferty!

Po co uczyć się programowania?

Umiejętność programowania daje zarówno mnóstwo satysfakcji, jak i korzyści. Po opanowaniu podstaw programowania można samodzielnie modyfikować, a nawet tworzyć gry, aplikacje albo strony internetowe. Kodowanie przydaje się także podczas obsługi robotów oraz sztucznej inteligencji. Nie dziwi zatem fakt, że coraz młodsi adepci informatyki chcą uczyć się języków programowania. Jednak taka wiedza to nie tylko możliwość tworzenia własnych projektów.


Dzięki nauce programowania można rozwinąć szereg zdolności takich jak umiejętność logicznego myślenia czy rozwiązywania problemów. Co więcej, programiści należą do najbardziej poszukiwanych osób na rynku pracy, przez co zapisując dziecko na kurs programowania już od najmłodszych lat, przygotowuje się mu solidne podstawy na przyszłość. Zajęcia z programowania dla dzieci to zatem połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Wyjątkowe kursy programowania dla dzieci

Grunt to mieć solidne podstawy! Dlatego dla dzieci i młodzieży, która nie miała do tej pory styczności z programowaniem, przygotowaliśmy specjalne kursy wprowadzające do świata kodowania. Stawiamy na pełne zrozumienie omawianego materiału oraz dużą dawkę ćwiczeń, co pozwoli poczuć się pewnie podczas tworzenia kolejnych programów.

Minecraft

Dobrze wiemy, że wiele dzieci uwielbia grać w Minecrafta. A gdyby tak móc sterować postacią za pomocą samodzielnie napisanego kodu? Dla najmłodszych to ogromna frajda! Dlatego nasze zajęcia programowania z minecraftem dla dzieci w wieku od 9 lat oparliśmy właśnie na tej kultowej grze. W ten sposób uczestnicy w przyjemny sposób zaznajamiają się z podstawami programowania, co może zachęcić ich do dalszego poznawania tajników kodowania.

Kreatywne Myślenie

Programowanie to nic innego jak tworzenie pomysłowych rozwiązań napotykanych problemów. Dlatego w Szkole Programowania Jacek Tomasiewicz stawiamy także na rozwój umiejętności kreatywnego myślenia. Podczas tego kursu przeznaczonego dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat stawiamy na rozwój logicznego myślenia i ćwiczenie koncentracji, a także zapoznajemy z technikami relaksacyjnymi, co wspomaga wymyślanie kreatywnych rozwiązań.

Początkujący Python

Python to język programowania wyróżniający się prostą składnią, a w dodatku jest najpopularniejszy na świecie! Kurs python dla dzieci to świetny wybór dla każdego początkującego – dziecka w wieku od 12 do 16 lat. Podczas naszego kursu można poznać podstawowe elementy kodu, instrukcje warunkowe i pętle. Wszystkie zadania są wykonywane na zaprojektowanej przez nas platformie Codeforia, dzięki czemu można wrócić do nich i przypomnieć sobie materiał w każdej chwili.

Początkujący C++

Język C++ cechuje się bardzo wysoką wydajnością. Świetnie nadaje się do programowania zaawansowanych gier i jest polecany do startu w olimpiadzie informatycznej szkół średnich. W czasie naszego kursu uczestnicy poznają jego podstawową składnię, uczą się używać pętli, instrukcji warunkowych, a także przechowywania danych za pomocą tablic. Opracowaliśmy autorski program nauczania obejmujący wiele ciekawych ćwiczeń dopasowanych do zainteresowań tej grupy wiekowej, dzięki czemu dzieci i młodzież na pewno nie będą się nudzić podczas naszych zajęć!

Kursy programowania dla młodzieży

Nie warto spoczywać na laurach! Podstawy programowania to dopiero początek fascynującej przygody w świecie kodowania. Kolejne konstrukcje kodu można poznać podczas naszych kursów zaawansowanych, które dedykujemy młodzieży swobodnie poruszającej się w podstawowym kodzie. Z nami można poznać kolejne, fascynujące możliwości języków programowania!

Zaawansowany Python

Dla wszystkich osób, które ukończyły nasz podstawowy kurs programowania dla dzieci w Pythonie, a także dla samouków, którzy chcą zwiększyć poziom zaawansowania, polecamy nasz kurs zaawansowanego Pythona. Tym razem nauka programowania obejmuje tworzenie własnych funkcji, list dwuwymiarowych, a nawet podstawowej oraz zaawansowanej grafiki komputerowej z modułem Turtle! Podczas kursu przedstawiamy także przykładowe zadania z konkursu Logia i Olimpiady Informatycznej Juniorów, dzięki czemu uczestnicy kursu mogą sprawdzić, czy chcą brać w nich udział.

Zaawansowany C++

Zaawansowany kurs programowania dla młodzieży w języku C++ obejmuje takie zagadnienia jak tworzenie dynamicznych tablic, wykonywanie obliczeń na bardzo dużych wartościach czy porządkowanie danych według ustalonego klucza. To świetny sposób, aby odkryć dalsze możliwości tego języka i móc używać go w kolejnych obszarach. Uczestnicy rozwiążą także przykładowe zadania z Olimpiady Informatycznej Juniorów i dowiedzą się, dlaczego warto brać udział w konkursach i olimpiadach.

Algorytmika

Algorytmy to podstawa skutecznej nauki programowania. Warto poznać teoretyczne podstawy, aby później tworzyć wydajne programy, które sprawdzą się w wielu sytuacjach. Podczas kursu z algorytmiki dedykowanego osobom w wieku od 13 do 19 lat pokazujemy m.in. jak zbadać czas działania programu, szybko obliczać sumy fragmentów ciągu czy efektywnie wyszukać elementy w uporządkowanym ciągu lub znaleźć najkrótszą trasę pomiędzy dwoma miastami. Takie umiejętności przydadzą się zarówno podczas konkursów, jak i w czasie przygotowywania własnych projektów.

Kursy przygotowujące do konkursów

Konkursy informatyczne to dobra opcja, aby sprawdzić swoje umiejętności programowania, a dodatkowo zyskać atrakcyjne nagrody. Któż nie chciałby móc wybrać sobie wymarzonego liceum lub kierunku studiów bez konieczności przeliczania punktów i rywalizowania z innymi kandydatami? Pomogliśmy wielu uczniom dostać się do wymarzonego liceum i na studia, dzięki solidnemu przygotowaniu do konkursów i matury. Dołącz do grona olimpijczyków i zdawaj egzaminy bez stresu!

Logia

W czasie kursu przygotowującego do konkursu Logia zapoznajemy uczestników z popularnymi typami zadań występującymi podczas zawodów, a także wykonujemy wspólnie zadania, które w latach ubiegłych pojawiły się na I, II i III etapie. W ten sposób, idąc na konkurs, uczniowie nie muszą martwić się, że któryś z typów zadań ich zaskoczy.

Olimpiada Informatyczna Juniorów

Dla ambitnych uczniów szkół podstawowych chcących uzyskać tytuł finalisty Olimpiady Informatycznej Juniorów proponujemy kurs przedstawiający najczęściej występujące zagadnienia, a także omawiający rodzaje zadań, jakie można spotkać podczas zawodów. Stawiamy na liczne powtórki sprzyjające utrwaleniu materiału, dzięki czemu wiele zadań będzie łatwiejsze w wymyśleniu i zakodowaniu!

Olimpiada Informatyczna

Wielu uczniów biorących udział w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów decyduje się na kontynuację tej przygody w szkole średniej. Tym razem nagroda jest jeszcze bardziej kusząca, gdyż można zagwarantować sobie miejsce na dowolnym kierunku studiów wybranej uczelni technicznej! Nasi trenerzy sami brali udział w Olimpiadzie Informatycznej i osiągnęli w niej sukcesy, dlatego wiedzą, na co najbardziej zwrócić uwagę. Nasz kurs to kompleksowe przygotowanie i pewniejszy start w konkursie.

Olimpiada Matematyczna Juniorów

W szkole podstawowej można brać udział nie tylko w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów, lecz również w jej matematycznym odpowiedniku. Także do tego konkursu można przygotować się w naszej Szkole Programowania, poznając najważniejsze zagadnienia i rozwiązując wiele ćwiczeń.

Przygotowanie do matury z informatyki

Nie każdy uczeń szkoły średniej chce brać udział w Olimpiadzie Informatycznej, a zamiast tego woli postawić na dobre przygotowanie do matury rozszerzonej z informatyki. To także dobra opcja.

Matura z informatyki

W Szkole Programowania Jacek Tomasiewicz opracowaliśmy kurs maturalny z informatyki w pełni zgodny z obecną podstawą programową. Omawiamy wszystkie konieczne tematy – teorię, programowanie i algorytmikę, arkusz kalkulacyjny i bazy danych. Nasz kurs to doskonały sposób, aby uzyskać satysfakcjonujący wynik na maturze i dostać się na wymarzony kierunek studiów.

Dlaczego warto postawić na naukę programowania w Szkole Programowania Jacek Tomasiewicz?

Szkoła Programowania Jacek Tomasiewicz to idealne miejsce, aby móc rozwijać się w dziedzinie programowania. Nasze zajęcia prowadzone są przez doświadczonych dydaktyków, którzy mają świetny kontakt z uczestnikami i stawiają na indywidualne podejście do każdego ucznia. Dbamy, aby każdy kursant w pełni zrozumiał omawiane zagadnienia, dlatego wykonujemy liczne powtórki i nie pozostawiamy nikogo bez odpowiedzi.


Nauka kodowania w naszej Szkole odbywa się w niewielkich grupach liczących od 8 do 12 osób, dzięki czemu trener ma czas dla każdego ucznia. Zajęcia odbywają się co tydzień po dwie godziny lekcyjne (2 x 45 minut), dodatkowo uczestnicy mają stały kontakt z instruktorami na Slacku. Uczestnicy kursów początkujących z Pythona, mają udostępnione materiały i zadania na autorskiej platformie Codeforia, co pozwala na samodzielne powtarzanie materiału. U nas istnieje również możliwość odrobienia zajęć w

Kursy programowania dla dzieci – online i stacjonarnie

Nasze zajęcia organizujemy w dwóch formach – stacjonarnie w naszej siedzibie w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 81), jak również online. Nauka programowania dla dzieci online to idealna opcja dla wszystkich dzieci, które nie mieszkają w stolicy lub po prostu preferują zdalną formę zajęć. Program naszych zajęć online jest dokładnie taki sam jak ich stacjonarnych odpowiedników, dlatego nie trzeba martwić się o żadne straty w materiale! Nasz kurs programowania dla dzieci online to idealne wprowadzenie do świata programowania. W ten sposób dzieci nie tylko nauczą się tworzyć własne gry komputerowe i inne projekty, lecz również będą miały zagwarantowany lepszy start w przyszłość.

Odkryj pasję do programowania.

bottom of page