top of page
Minecraft: Education Edition
2 (1).png
zajecia.png
zajecia.png

Minecraft

Nauka programowania poprzez zabawę dla najmłodszych. Każda lekcja to interaktywna i kreatywna przygoda!

wiek.png

WIEK

9-11 lat

2 (1).png

TRYB

online

cena.png

KOSZT

40 zł za godz. lekcyjną

zajecia.png

JAK CZĘSTO?

1x w tygodniu (2 x 45 min)

Wypróbuj nas! Możliwość bezpłatnej rezygnacji po pierwszych zajęciach.

NAJBLIŻSZE KURSY STARTUJĄ

start kursu

11 LUTEGO 2024

niedziele 12:00-13:30

online

Program kursu

1.webp

1. Środowisko

Poznaj Minecraft: Education Edition. Programuj w graficznym środowisku MakeCode.

2.webp

2. Sterowanie agentem

Steruj agentem (pomocnikiem), który będzie wykonywał Twoje polecenia.

3.webp

3. Programowanie bloczkowe

Poznaj podstawowe pojęcia programowania bloczkowego.

4.webp

4. Układ współrzędnych

Zapoznaj się z układem współrzędnych 3D w świecie Minecraft.

5.webp

5. Zmienne

Poznaj czym są zmienne i co możesz w nich przechowywać.

6.webp

6. Instrukcje warunkowe

Steruj przebiegiem gry.

7.webp

7. Pętle

Powtarzaj instrukcje wielokrotnie, aby jeszcze szybciej budować!

8.webp

8. Zagadki logiczne i labirynty

Pokonuj tory przeszkód, labirynty i rozwiązuj zagadki logiczne.

9.webp

9. Ucieczka z lochu

Obserwuj, buduj, odkrywaj sekrety i wskazówki, aby uciec z lochu!

10.webp

10. Inteligentny dom

Zbuduj inteligentny dom w świecie Minecraft. Rozwiń swoją kreatywność!

11.webp

11. Zdobycie flagi

Zagraj w mini grę polegającą na zdobyciu flagi przeciwnika.

12.webp

12. Wstęp do Pythona

Wykorzystaj język programowania Python do ingerencji w świat Minecraft.

ODKRYJ
KOLEJNE 
KURSY

shutterstock_2044563302.jpg

Jeden z najpopularniejszych języków programowania. Wykorzystasz go w sztucznej inteligencji oraz konkursach.

45 zł za lekcję

Początkujący Python

cena.png
kreatywne.jpg

Kreatywne
myślenie

W kursie poruszamy elementy programowania, matematyki oraz logicznego myślenia.

45 zł za lekcję

cena.png

Co nas wyróżnia?

Kadra i indywidualne podejście

Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy, którzy odnosili sukcesy w konkursach informatycznych. 

Małe grupy

Zajęcia odbywają się w małych 8-12 osobowych grupach.

Certyfikat

Uczniowie otrzymują certyfikat ukończenia kursu.

Materiały

Do nauki wykorzystujemy autorskie materiały.

Stały kontakt

Uczniowie mają stały kontakt z trenerami na platformie Discord.

Odrabianie zajęć

Możliwość odrabiania nieobecności
na zajęciach.

Programowanie z Minecraftem

Programowanie z Minecraftem to prosta nauka programowania dla najmłodszych. Już dziś zadbaj o przyszłość swojego dziecka i skorzystaj z naszej oferty kursów programowania przeznaczonych dla uczniów od 9. do 11. roku życia. Przygoda z Minecraftem dla dzieci to początek pięknej znajomości z programowaniem, a być może i prawdziwej pasji. W Szkole Programowania Jacka Tomasiewicza młodzi kursanci nie tylko rozwiną zdolności z branży IT, ale także wykształcą w sobie umiejętności związane z logicznym myśleniem, kreatywnością, czy rozwiązywaniem problemów. Taki zestaw cech przyda się także w szkole lub przyszłej pracy. Zapoznaj się z naszą ofertą programowania z Minecraftem dla dzieci!

Minecraft programowanie – gra czy nauka programowania?

Minecraft, popularna gra komputerowa, stała się nieoczekiwanie pomocnym narzędziem w edukacji informatycznej nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych rozpoczynających przygodę informatyczną. Dzięki swojej otwartej strukturze i możliwości modyfikacji Minecraft pozwala na praktyczne zastosowanie umiejętności programowania. Nasi kursanci mogą tworzyć własne projekty, dodatki i skrypty, które zmieniają rozgrywkę, dodając nowe elementy lub zmieniając istniejące.


Przykładem wykorzystania Minecrafta w edukacji programistycznej jest Minecraft: Education Edition. Jest to specjalna wersja gry, która zawiera narzędzia do nauki. Użytkownicy mogą programować roboty, tworzyć interaktywne projekty i eksperymentować z różnymi językami programowania. Wnioski? Minecraft to nie tylko gra, ale także platforma edukacyjna, która może pomóc w nauce programowania. Dzięki niej nasi najmłodsi podopieczni pod okiem doświadczonych trenerów mogą zrozumieć podstawy w praktyczny i angażujący sposób.

Programowanie dla dzieci Minecraft – podstawy

Nasi trenerzy Minecrafta to młodzi, pełni pasji, a co najważniejsze, czynni zawodowo, programiści, którzy wiedzą, że nauka programowania jest najbardziej efektywna, jeśli odbywa się poprzez zabawę. Podstawy programowania z Minecraftem to pierwszy krok do zrozumienia, jak tworzyć własne gry i aplikacje.

Nasz kurs "Minecraft" to rodzaj warsztatów programowania w podstawowej i przystępnej formie. Od czego zaczynamy? Pierwsze kroki naszych warsztatów programowania z Minecraftem dla dzieci skupiają się na poznaniu środowiska i programowaniu w graficznym MakeCode. Skuteczna nauka odbywa się bowiem tylko na znanym podłożu. Dopiero wtedy możemy skupić się na kolejnych punktach. Przykładowe tematy, które poruszamy na zajęciach to:

 • sterowanie agentem,

 • programowanie bloczkowe,

 • układ współrzędnych,

 • zmienne,

 • instrukcje warunkowe,

 • pętle,

 • zagadki logiczne i labirynty,

 • ucieczka z lochu,

 • budowa inteligentnego domu,

 • zdobycie flagi,

 • wstęp do Pythona.
   

Kurs „Minecraft” to także świetne wprowadzenie do naszych innych szkoleń, takich jak „Kreatywne myślenie” dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat oraz „Początkujący Python” przeznaczony dla kursantów od 12 do 16 lat. Taki zestaw wiedzy to solidny fundament, na którym nasi podopieczni budują swoją zawodową przyszłość z branżą IT.

Minecraft programowanie dla dzieci – dlaczego warto skorzystać z kursu?

Na bazie wieloletnich doświadczeń zgromadzonych przez naszych trenerów stworzyliśmy innowacyjne kursy programistyczne dla dzieci, dzięki którym każdy nasz podopieczny/podopieczna nie tylko pozna nowe języki programowania, ale co ważniejsze, odkryje w sobie pasję do programowania. To inwestycja w przyszłość zawodową Twojego dziecka, ponieważ jak pokazują badania, programowanie już teraz uznawane jest za kompetencję przyszłości. Na współczesnym rynku pracy obserwujemy znaczny deficyt programistów i innych pracowników z sektora IT. Może się okazać, że Twoje dziecko przejdzie od tworzenia skryptów modyfikujących świat Minecrafta, po intratną posadę w jednym z największych koncernów informatycznych, takich jak Google, Microsoft czy Facebook. Wielu z naszych absolwentów już stało się częścią tych globalnych marek, rozpoznawalnych w każdym zakątku świata.

Programowanie z Minecraftem to nie tylko nauka programowania, ale także rozwój myślenia analitycznego, kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów. Tworzenie własnych modów do gry pozwala na eksperymentowanie z różnymi pomysłami i rozwiązaniami, co jest niezwykle wartościowe i potrzebne w procesie przyszłej, zaawansowanej nauki programowania, a nawet w szkole lub pracy. Jak się okazuje, poruszane w świecie Minecrafta zagadnienia mogą być przydatne także w realnym życiu.

Programowanie w Minecraft dla dzieci: przewodnik krok po kroku

Trenerzy ze Szkoły Programowania Jacka Tomasiewicza korzystają z autorskich materiałów przygotowanych na podstawie ich wieloletniego doświadczenia. Oprócz gruntownej wiedzy chcą pokazać dzieciom, że tworzenie modów do Minecrafta może być niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem i ciekawą rozrywką. Kodowanie własnych modów pozwala na personalizację gry, dodając unikalne funkcje i elementy, które zwiększają jej atrakcyjność. Jak programowanie z Minecraftem wygląda w praktyce? Wszystkiego dowiecie się na kursie. :)


Nasi trenerzy przeprowadzają kursantów i kursantki przez każdy etap, pokazując im jak krok po kroku wykonać konkretne zadania. Po takim wprowadzeniu dzieci i młodzież mogą już samodzielnie wykonywać podstawowe moduły, dzięki czemu rozwijają swoją kreatywność i umacniają wiarę w siebie. Każda kolejna lekcja to następna cegiełka do rozwoju przyszłych pionierów wiata IT.

Programowanie Minecraft online – jak działamy?

Programowanie z Minecraftem pod okiem naszych trenerów to świetny sposób na to, aby zaszczepić w dziecku pasję do tematyki IT. Na bazie wieloletnich doświadczeń zgromadzonych podczas edukacji informatycznej dzieci, wypracowaliśmy system, dzięki któremu przedstawienie trudnych zagadnień naszym najmłodszym kursantom odbywa się efektywnie i w formie zabawy. Szczególny nacisk położono na wykwalifikowaną kadrę, dlatego nasi trenerzy to programiści pełni pasji i zaangażowania, którzy pozostają także aktywni na współczesnym rynku pracy. W ten sposób kurs jest ciągle uzupełniany o aktualną wiedzę.

Programowanie z Minecraft podczas naszego kursu odbywa się w małych grupach, które mają od 8 do 12 osób. W ten sposób trenerzy mogą skupić się na każdym uczniu i odpowiednio reagować, gdy pojawią się ewentualne problemy ze zrozumieniem zagadnień. Ta pełna przygód zabawa wymaga także stałego kontaktu z mentorami – o to również zadbaliśmy! Nasi uczniowie mogą kontaktować się ze swoimi trenerami na platformie Slack. W ten sposób masz pewność, że Twoje dziecko naprawdę pozna dany język programowania.

Oprócz tego nasza oferta kursów obejmuje także:

 • możliwość odrabiania zajęć w przypadku nieobecności,

 • certyfikat otrzymywany na zakończenie kursu,

 • autorskie materiały,

 • przygotowanie z nastawieniem na konkursy i olimpiady tematyczne.


Zajęcia odbywają się raz w tygodniu – w takich godzinach, aby uczniowie mogli bez problemu uczestniczyć w spotkaniach. Materiał omawiany jest podczas bloków dwulekcyjnych – każdy po 45 minut, tak aby utrzymać skupienie dzieci, a jednocześnie dać im czas na przerwę. Szczególny nacisk kładziemy bowiem na to, aby dzieci cieszyły się zajęciami i miały także czas na odpoczynek.

Szkoła Programowania Jacka Tomasiewicza – Minecraft dla dzieci: wstęp do zaawansowanego programowania

W świecie Minecrafta możliwości są niemal nieograniczone, a zaawansowane techniki programowania pozwalają na tworzenie coraz bardziej skomplikowanych i innowacyjnych konstrukcji. Niezdefiniowane jeszcze opcje, które niesie ze sobą programowanie z Minecraftem, otwierają przed naszymi kursantami drzwi do świata, gdzie jedynym ograniczeniem jest ich wyobraźnia. Dzięki kolejnym krokom w nauce możemy tworzyć nie tylko proste budowle, ale także całe mechanizmy. Na naszym kursie dzieci opanują konieczne podstawy, dzięki którym będą mogły samodzielnie odkrywać bardziej zaawansowane techniki i rozwijać swoje zdolności programistyczne.

Połączenie nauki ze środowiskiem Minecrafta tak wszechstronnie wpływa na rozwój dziecka. Naszym zadaniem jest przeprowadzić naszych podopiecznych przez wszystkie zawiłości podstaw programowania i zaszczepić w nich prawdziwe zamiłowanie do tej dziedziny, a także zachęcić, aby same rozwijały bardziej zaawansowane metody i poszerzały swoją wiedzę.

Jak Minecraft pomaga w rozwijaniu umiejętności programistycznych?

Wykorzystanie Minecrafta jako narzędzia edukacyjnego w nauce programowania staje się coraz bardziej popularne. Dzieci i młodzież, bawiąc się w tworzenie własnych światów, jednocześnie uczą się zasad kodowania. Przykładowo, za pomocą modułu Minecraft: Education Edition, użytkownicy mogą programować roboty, które wykonują różne zadania, takie jak budowanie lub górnictwo.

Porównując Minecraft z innymi narzędziami do nauki programowania, takimi jak Scratch czy Code.org, Minecraft oferuje bardziej interaktywne i angażujące doświadczenie. Dzieci mogą zobaczyć bezpośrednie efekty swojego kodowania w świecie, który same stworzyły. Na przykład, mogą zaprogramować bloki, aby zmienić kolor w zależności od pory dnia, co jest trudne do osiągnięcia w innych narzędziach.

Bez względu na to, jak długo nasi trenerzy programują w Minecraft wiedzą, że zawsze istnieje możliwość doskonalenia swoich umiejętności. Praktyka to klucz do sukcesu, a programowanie z Minecraftem to nie tylko nauka, ale także zabawa. Chcemy, aby nasi uczniowie na każdych zajęciach cieszyli się tym procesem!

Trenerzy

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych korepetytorów, finalistów i laureatów byłych olimpiad oraz są koordynowane przez Jacka Tomasiewicza, mającego ponad 15-letni staż w nauczaniu programowania, programistę firmy Codility.

Jacek Tomasiewicz

Jacek Tomasiewicz

Trener Minecraft

Maxymilian Kowalski

Maxymilian Kowalski

Trener Minecraft

minecraft.png

Mateusz Fałek

Trener Minecraft

Odkryj pasję do programowania.

bottom of page