Kurs Python + LOGIA

Warszawa, Śródmieście | 40 zł za godz. lek. | start kursu: 08.05 (niedziele 10:00, 12:00 lub 14:00)
python-logo_2x.png

Przygotowanie do konkursu Logia 2022/23. Kurs rozwija analityczne i logiczne myślenie. Kurs dla początkujących przeznaczony jest dla osób, które nie miały jeszcze styczności z językiem Python. Prowadzimy również zajęcia dla zaawansowanych uczniów, którzy chcą uporządkować oraz poszerzyć zdobytą wiedzę. Kurs jest doskonałym przygotowaniem do udziału w Konkursie Informatycznym LOGIA

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

  • W każdym miesiącu odbywa się około 6 godzin warsztatów.

  • Najbliższe kursy startują 8 maja (zajęcia odbywają się w niedziele 10:00-11:30, 12:00-13:30 lub 14:00-15:30).

  • Grupa liczy od 6 do 12 osób.

  • Rekrutacja i dopasowanie do grupy odbywa się na podstawie rozmowy z prowadzącym zajęcia.

  • W trakcie kursu może się przydać własny laptop, ale nie jest to konieczne do uczestnictwa w kursie.

OMAWIANE TEMATY

Podczas kursu dla początkujących zostaną omówione między innymi: zmienne, operacje arytmetyczne, instrukcja warunkowa, operatory logiczne, pętle, tablice i napisy. Kurs dla zaawansowanych skupia się na zagadnieniach algorytmicznych. W czasie warsztatów duży nacisk położony jest na rozwiązywanie i omawianie zadań z poprzednich edycji konkursów.

WYKŁADOWCY I MIEJSCE ZAJĘĆ

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych korepetytorów, finalistów i laureatów byłych olimpiad oraz są koordynowane przez nauczyciela - Jacka Tomasiewicza, mającego ponad 10-letni staż w nauczaniu programowania, programistę firmy Codility. Zajęcia grupowe odbywają się aktualnie online, w przyszłości zajęcia stacjonarne w śródmieściu Warszawy, al. Jerozolimskie 81 (budynek Central Tower koło Złotych Tarasów).