top of page

Kurs programowania dla początkujących

online | 45 zł za godz. lek. | start kursu: 11.03 (soboty 10:00-11:30, 12:00-13:30)

Kurs programowania, uczący języka C++ od podstaw oraz rozwijający analityczne i logiczne myślenie. Idealny dla licealistów oraz uczniów szkół podstawowych. Kurs trwa około 6 miesięcy i jest doskonałym wstępem do startu w konkursach informatycznych i programistycznych, takich jak Olimpiada Informatyczna Juniorów. Po zakończonym kursie, polecany jest kurs algorytmiczny dla średnio zaawansowanych. Jeśli jesteś zainteresowany nauką Pythona, zobacz kurs wstępu do Pythona

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

  • W każdym miesiącu odbywa się około 6 godzin warsztatów.

  • Najbliższy kurs startuje:

    • ​grupa sobotnia - od 11 marca (zajęcia odbywają się regularnie w soboty 10:00-11:30 lub 12:00-13:30),

  • Termin ustalany jest na podstawie preferencji i dopasowania Ucznia do grupy.

  • Grupa liczy od 8 do 12 osób.

  • Rekrutacja i dopasowanie do grupy odbywa się na podstawie rozmowy z prowadzącym zajęcia.

OMAWIANE TEMATY

W trakcie kursu omawiane są wszystkie niezbędne i podstawowe konstrukcje języka C++. Poznane konstrukcje języka są wykorzystywane w ćwiczeniach i zadaniach, również tych konkursowych. Plan kursu poniżej:

kurs_cpp.png

Kontynuacją nauki jest kurs algorytmiczny, podczas którego realizujemy tematy z naszego podręcznika "Zaprzyjaźnij się z algorytmami" (m.in. efektywność programów, rekurencja, stos i kolejka, sortowanie, liczby pierwsze, szyfrowania, liczby Fibonacciego, wyszukiwanie binarne, programowanie zachłanne i dynamiczne, algorytmy grafowe).

WYKŁADOWCY I MIEJSCE ZAJĘĆ

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych korepetytorów, finalistów i laureatów byłych olimpiad oraz są koordynowane przez nauczyciela - Jacka Tomasiewicza, mającego ponad 12-letni staż w nauczaniu programowania, programistę firmy Codility. Zajęcia grupowe odbywają się aktualnie online, w przyszłości zajęcia stacjonarne w śródmieściu Warszawy, al. Jerozolimskie 81 (budynek Central Tower koło Złotych Tarasów).

bottom of page