Kurs programowania dla początkujących

Warszawa | 40 zł za godz. lek. | start kursu: 07.05 (soboty 10:00-11:30, 12:00-13:30)

Kurs programowania, uczący języka C++ od podstaw oraz rozwijający analityczne i logiczne myślenie. Idealny dla licealistów oraz uczniów szkół podstawowych. Kurs trwa około 4 miesiące i jest doskonałym wstępem do startu w konkursach informatycznych i programistycznych, takich jak Olimpiada Informatyczna Juniorów. Po zakończonym kursie, polecany jest kurs algorytmiczny dla średnio zaawansowanych.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

  • W każdym miesiącu odbywa się około 6 godzin warsztatów.

  • Najbliższy kurs startuje 7 maja (zajęcia odbywają się regularnie w soboty 10:00-11:30 lub 12:00-13:30). Termin ustalany jest na podstawie preferencji i dopasowania ucznia do grupy.

  • Grupa liczy od 6 do 12 osób.

  • Rekrutacja i dopasowanie do grupy odbywa się na podstawie rozmowy z prowadzącym zajęcia.

  • W trakcie kursu może się przydać własny laptop, ale nie jest to konieczne do uczestnictwa w kursie.

OMAWIANE TEMATY

W trakcie kursu omawiane są wszystkie niezbędne i podstawowe konstrukcje z języka C++ takie jak: zmienne, wczytywanie i wypisywanie, działania matematyczne, warunki, pętle, tablice, napisy i funkcje. Poznane konstrukcje języka są wykorzystywane w ćwiczeniach i zadaniach, również tych konkursowych. Ponadto omawiana jest efektywność programów, rekurencja oraz podstawowe algorytmy takie jak, szyfrowania np. Cezara, sortowanie bąbelkowe, przez zliczanie czy liczby Fibonacciego.

WYKŁADOWCY I MIEJSCE ZAJĘĆ

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych korepetytorów, finalistów i laureatów byłych olimpiad oraz są koordynowane przez nauczyciela - Jacka Tomasiewicza, mającego ponad 12-letni staż w nauczaniu programowania, programistę firmy Codility. Zajęcia grupowe odbywają się aktualnie online, w przyszłości zajęcia stacjonarne w śródmieściu Warszawy, al. Jerozolimskie 81 (budynek Central Tower koło Złotych Tarasów).