Alicja Kluczek

Studiuję informatykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz jestem jurorką Młodzieżowej Olimpiady Informatycznej. 


Uzyskałam tytuł finalistki Olimpiady Informatycznej. Byłam na stażu w Samsungu oraz Google. Prowadziłam zajęcia dla młodzieży m.in. w XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz pomagałam w organizacji obozów informatycznych. W wolnym czasie gram w gry planszowe i brydża.

Jacek Tomasiewicz

Skończyłem Informatykę na Uniwersytecie Warszawskim. 
Jestem finalistą Olimpiady Informatycznej.
Pracuję jako programista w Codility (firmie informatycznej zajmującej się automatycznym sprawdzaniem umiejętności programistów).

Od 12 lat uczę programowania (zajęcia indywidualne i grupowe) oraz przygotowuję uczniów do startu w konkursach algorytmicznych. Ponad 200 moich Podopiecznych uzyskało tytuł finalisty lub laureata Olimpiady Informatycznej (oraz Juniorów), Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej oraz konkursu Logia. Jestem autorem książki ,,Zaprzyjaźnij się z algorytmami’’ wyd. PWN. W 2019 roku zostałem laureatem Listy 100, która wyróżnia osoby szczególnie zasłużone dla rozwoju kompetencji cyfrowych. Moi byli uczniowie pracują w firmach takich jak Google, Microsoft czy Facebook.

Zosia Marciniak

Jestem studentką trzeciego roku informatyki na Korea Advanced Institute of Science and Technology. 

 

Dwukrotnie uzyskałam tytuł laureatki Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów indywidualnie oraz drużynowo zdobyłam trzecie miejsce. Brałam udział w badaniach naukowych i jestem autorką pracy na temat ludzkiej aktywności w Collaborative Distributed Systems & Networks Lab w KAIST. Odbyłam staż STEP w Googlu, jako część zespołu Site Reliability Engineering.

Bartosz Łukasiewicz

Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Informatyka. Obecnie pracuję jako programista w Codility oraz przygotowuję Uczniów do udziału w konkursach informatycznych.

 

Jestem laureatem oraz dwukrotnym finalistą Olimpiady Informatycznej. Byłem kierownikiem jury Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Trenowałem reprezentację Polski na Europejską Olimpiadę Informatyczną Juniorów. Wielokrotnie byłem Team Leaderem polskiego zespołu na konkursach międzynarodowych. Jestem autorem blisko 1000 zadań. Od 8 lat prowadzę zajęcia na obozach informatycznych (w sumie około 40) organizowanych przez Stowarzyszenie Talent.

Przemysław Dominikowski

Jestem studentem trzeciego roku informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

 

Przygodę z programowaniem zacząłem w szkole podstawowej. Jestem laureatem Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów, a na poziomie szkoły średniej zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) Politechniki Warszawskiej.

Od 2016 roku odpowiadam za sieć komputerową obozu informatycznego ILOCAMP, zaś w 2019 roku prowadziłem zajęcia przygotowujące do Olimpiady Informatycznej na obozie w ramach projektu „Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu”.

Paweł Bieliński

Z wykształcenia matematyk (Uniwersytet Warszawski) i ekonomista (Szkoła Główna Handlowa). Fan łamigłówek i gier strategicznych. Człowiek o wielu zainteresowaniach.

Od lat prowadzę korepetycje, zajęcia popularyzatorskie, a także warsztaty i wykłady przygotowujące merytorycznie do konkursów i olimpiad matematycznych. Realizuję rozszerzony program nauczania matematyki w jednej z warszawskich szkół podstawowych.

Krzysztof Kiljan

Skończyłem Informatykę na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jestem programistą w Codility oraz członkiem jury Olimpiady Informatycznej i Olimpiady Informatycznej Juniorów, na które opracowuje oraz weryfikuje zadania.

Współorganizowałem dwie edycje konkursu Marathon24. W 2015 byłem członkiem Jury Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej. Prowadziłem eksperymenty nad Algorytmami Parametryzowanymi jako członek grantu "Recent trends in kernelization: theory and experimental evaluation" realizowanego na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2013 roku regularnie prowadzę zajęcia z programowania oraz algorytmiki dla młodzieży.

Patryk Czajka

Skończyłem informatykę i fizykę na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie pracuję w Jane Street w Londynie jako programista.

 

Udało mi się osiągnąć tytuł finalisty, a rok później laureata Olimpiady Informatycznej (i finalisty fizycznej). W trakcie studiów aktywnie uczestniczyłem w zawodach programowania zespołowego (czterokrotnie dochodząc do eliminacji środkowoeuropejskich). Przez kilka lat uczestniczyłem w organizacji Olimpiady Informatycznej (jako juror oraz kadra techniczna). Od kilku lat pomagam również przy obozach informatycznych. W wolnym czasie lubię długie wycieczki rowerowe i chodzenie po górach.