top of page

Kurs algorytmiki dla zaawansowanych

online | 45 zł za godz. lek. | start kursu: 14.01 (soboty 12:00-13:30 lub 14:00-15:30)

Kurs algorytmiki rozwijający analityczne i logiczne myślenie. Idealny dla licealistów oraz uczniów szkół podstawowych, którzy chcą uporządkować algorytmiczną wiedzę oraz doszkolić się z zakresu nowych, zaawansowanych algorytmów. Kurs trwa około 6 miesięcy i jest doskonałym treningiem przygotowującym do konkursów informatycznych i programistycznych, takich jak Olimpiada Informatyczna Juniorów oraz Olimpiada Informatyczna.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

  • W każdym miesiącu odbywa się około 6 godzin warsztatów.

  • Najbliższy kurs startuje 14 stycznia (zajęcia odbywają się regularnie w soboty w godz. 12:00-13:30 lub 14:00-15:30). Termin ustalany jest na podstawie preferencji i dopasowania ucznia do grupy.

  • Grupa liczy od 8 do 12 osób.

  • Rekrutacja i dopasowanie do grupy odbywa się na podstawie rozmowy z prowadzącym zajęcia.

OMAWIANE TEMATY

Przed przystąpieniem do kursu wymagana jest dobra znajomość języka C++ oraz umiejętność użycia i wykorzystania średnio zaawansowanych algorytmów. Na kursie omawiane są zaawansowane algorytmy i struktury danych: algorytmy grafowe (np. LCA, przepływy, skojarzenia), algorytmy tekstowe (np. KMP, KMR, haszowanie, algorytm Manachera, tablice i drzewa sufiksowe), drzewa przedziałowe, geometria obliczeniowa, teoria liczb i wiele innych. Uczestnicy kursu nauczą się pisać wydajne algorytmy, stosować je w praktyce i testować ich poprawność. W czasie warsztatów duży nacisk położony jest na rozwiązywanie i omawianie trudnych zadań z byłych olimpiad i konkursów programistycznych.

WYKŁADOWCY I MIEJSCE ZAJĘĆ

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych korepetytorów, finalistów i laureatów byłych olimpiad oraz są koordynowane przez nauczyciela - Jacka Tomasiewicza, mającego ponad 12-letni staż w nauczaniu programowania, programistę firmy Codility. Zajęcia grupowe odbywają aktualnie online, w przyszłości zajęcia stacjonarne w śródmieściu Warszawy, al. Jerozolimskie 81 (budynek Central Tower koło Złotych Tarasów).

bottom of page