Kurs algorytmiki dla średnio zaawansowanych

Warszawa, Śródmieście | 40 zł za godz. lek. | start kursu: 07.05 (sob. 10:00-11:30 lub 12:00-13:30)

Kurs algorytmiki rozwijający analityczne i logiczne myślenie, doszkalający umiejętności programistyczne w języku C++. Idealny dla licealistów oraz uczniów szkół podstawowych. Kurs trwa około 6 miesięcy i jest doskonałym przygotowaniem do startu w konkursach informatycznych i programistycznych, takich jak Olimpiada Informatyczna Juniorów oraz Olimpiada Informatyczna. Po zakończonym kursie zachęcamy do konsultacji indywidualnych lub kontynuacji w postaci kursu dla zaawansowanych.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

  • W każdym miesiącu odbywa się około 6 godzin warsztatów.

  • Najbliższy kurs startuje 7 maja (zajęcia odbywają się w soboty 10:00-11:30 lub 12:00-13:30). Termin ustalany jest na podstawie preferencji i dopasowania ucznia do grupy.

  • Grupa liczy od 6 do 12 osób.

  • Rekrutacja i dopasowanie do grupy odbywa się na podstawie rozmowy z prowadzącym zajęcia.

  • W trakcie kursu może się przydać własny laptop, ale nie jest to konieczne do uczestnictwa w kursie.

OMAWIANE TEMATY

Przed przystąpieniem do kursu wymagana jest podstawowa znajomość języka C++. Na kursie omawiane są najważniejsze algorytmy, metody programowania i struktury danych, takie jak złożoność czasowa, sumy prefiksowe, stos i kolejka, teoria liczb (algorytm Euklidesa, liczby pierwsze, ciąg Fibonacciego), wyszukiwanie binarne, programowanie zachłanne i dynamiczne, algorytmy grafowe, algorytmy tekstowe, teoria gier i wiele innych. Uczestnicy kursu nauczą się jak pisać szybkie i wydajne algorytmy, jak stosować je w praktyce i jak testować ich poprawność. W czasie warsztatów będą rozwiązywane i omawiane również zadania z byłych olimpiad i konkursów programistycznych. 

WYKŁADOWCY I MIEJSCE ZAJĘĆ

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych korepetytorów, finalistów i laureatów byłych olimpiad oraz są koordynowane przez nauczyciela - Jacka Tomasiewicza, mającego ponad 12-letni staż w nauczaniu programowania, programistę firmy Codility. Zajęcia grupowe odbywają się aktualnie online, w przyszłości zajęcia stacjonarne w śródmieściu Warszawy, al. Jerozolimskie 81 (budynek Central Tower koło Złotych Tarasów).