top of page

Kurs Kreatywnego Myślenia (10-11 lat)

online | 45 zł za godz. lek. | start kursu: wrzesień 2023 (niedziele 12:00-13:30)

Zajęcia rozwijające kreatywne i logiczne myślenie dla najmłodszych. W programie kursu poruszane będą zagadnienia, takie jak wstęp do programowania, zagadki logiczne, elementy matematyki i algorytmiki, myślenie wizualne oraz tematyka radzenia sobie ze stresem i nauka koncentracji. Kurs jest doskonałym wstępem dla uczniów, którzy chcą poznać czym jest programowanie i rozwinąć się analitycznie. Następnym etapem może być kurs programowania dla początkujących.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

  • W każdym miesiącu odbywa się około 6 godzin warsztatów.

  • Najbliższy kurs startuje we wrześniu 2023 (zajęcia odbywają się w niedziele 12:00-13:30).

  • Grupa liczy od 6 do 12 osób.

  • Rekrutacja i dopasowanie do grupy odbywa się na podstawie rozmowy z prowadzącym zajęcia.

OMAWIANE TEMATY

W trakcie kursu będą poruszane tematy z programowania (czym jest programowanie, schematy blokowe, podstawowe konstrukcje w językach Python, C++, konkursy informatyczne), programowanie przez zabawę (Scratch), zagadki logiczne, elementy matematyki i algorytmiki (czym są algorytmy i jak je projektować), myślenie wizualne (nauka jasnego wyrażania swoich myśli i pomysłów, wykorzystanie rysunku do rozwiązywania zadań logicznych), radzenie sobie ze stresem (podstawowe techniki odpoczynku i relaksacji przydatne w stresujących sytuacjach), nauka koncentracji i uważności.

WYKŁADOWCY I MIEJSCE ZAJĘĆ

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych korepetytorów, finalistów i laureatów byłych olimpiad oraz są koordynowane przez nauczyciela - Jacka Tomasiewicza, mającego 12-letni staż w nauczaniu programowania, programistę firmy Codility. Część tematów, między innymi dotyczących radzenia sobie ze stresem i nauki koncentracji, będzie prowadzona przez terapeutkę. Zajęcia grupowe odbywają się w śródmieściu Warszawy, al. Jerozolimskie 81 (budynek Central Tower koło Złotych Tarasów).

bottom of page