FILMY

Od stycznia 2021 będziemy regularnie udostępniać wykłady poruszające zagadnienia z programowania i algorytmiki. Filmy są skierowane głównie do Uczniów przygotowujących się do Olimpiady Informatycznej (także Juniorów) oraz konkursu Logia.

Publikowane wykłady będą na różnym poziomie trudności (początkujący, średnio-zaawansowany i zaawansowany). Przez poziom początkujący rozumiemy naukę języka (C++ lub Python), poziom średnio-zaawansowany porusza zagadnienia algorytmiczne z Olimpiady Informatycznej Juniorów lub konkursu Logia, zaś poziom zaawansowany to tematy pojawiające się na Olimpiadzie Informatycznej. 

Najbliższa premiera

Rekurencja
dr Tomasz Idziaszek

Premiera: 26 lutego 2021 (piątek) godz. 19:00


Kategoria: Logia, Olimpiada Informatyczna Juniorów
Poziom trudności: średnio-zaawansowany

Wykład jest wprowadzeniem do rekurencji. Dr Tomasz Idziaszek prezentuje przykłady rekurencji w przyrodzie oraz jej wykorzystanie w rozwiązywaniu zadań.

Opublikowane filmy

Najkrótsze ścieżki w grafie z metryką Manhattan
dr Tomasz Idziaszek
Premiera: 31 stycznia 2021 (niedziela) godz. 17:00


Kategoria: Algorytmika, Olimpiada Informatyczna
Poziom trudności: zaawansowany

Problem znajdowania najkrótszej ścieżki jest popularnym problemem algorytmicznym, wykorzystywanym na przykład w nawigacji samochodowej. Tym razem przeniesiemy się na nowojorskie ulice, gdzie możemy poruszać się tylko północ-południe i wschód-zachód.

  • White Facebook Icon
  • White LinkedIn Icon

© 2015-2021 | Kursy programowania | Jacek Tomasiewicz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Polityka prywatności